Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Przedmiot: Techniki rzeźbiarskie, Jubilerstwo

 

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach na specjalizacji metaloplastyki. Następnie ukończył specjalizację rzeźby na Uniwersytecie Śląskim filii w Cieszynie.

Aktualnie swoje doświadczenia zarówno z dziedziny metaloplastyki jak i rzeźby wykorzystuje w zakresie historycznego rzemiosła artystycznego - kowalstwa. Analiza obiektów z minionych wieków i związane z tym nieustanne doświadczenia praktyczne pozwalają mu poznać myśli towarzyszące ludziom setki lat temu i poznać ich wrażliwość na świat. Ponadto praca z żywiołami - jaką jest kowalstwo - pozwala mu na bliższą relację z otaczającą naturą. Zafascynowany pięknem, wynikającym z działania czasu na przedmiot, bardzo często swoje obiekty poddaje kontrolowanemu procesowi starzenia.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".