Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Przedmiot: Rysunek i malarstwo

 

Andrzej Makowski urodził się w 1955 r. w Jaworznie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Także tam w 1980 r. ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Następnie rozpocząl pracę pedagogiczną w krakowskim Liceum Plastycznym. Od 1986 r. jest nauczycielem w katowickim Zespole Szkół Plastycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

W jego dorobku znajdują się wystawy indywidualne oraz udział w wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Jest on laureatem nagrody na Ogólnopolskiej Wystawie Pasteli - Nowy Sącz (1991, 1994) oraz Nagrody prezydenta Miasta Jaworzna (2003).

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".