Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LITERACKIE OBRAZY... EDWARDA HOPPERA

Zrzut ekranu 2020-04-16 o 16.57.25.png

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

LITERACKIE OBRAZY... EDWARDA HOPPERA

Tegoroczna epidemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna zmusiły nas do zamknięcia się na cztery spusty w domach. Zamiast skwery i parki - przemierzamy korytarze swoich mieszkań, zamiast do szkół i miejsc pracy - podróżujemy teraz od sypialni do kuchni i z kuchni do łazienki. Melancholijnie wyglądamy przez okna, wzdychamy do pustych placów zabaw i przeglądamy codzienne gazety w poszukiwaniu informacji dających nadzieję na koniec tego stanu rzeczy. Jesteśmy jak bohaterowie obrazów Edwarda Hoppera, którzy, zamknięci w pustych pomieszczeniach, czekają, marzą i wspominają...

Spójrzmy na parę w tym nowojorskim mieszkaniu (E. Hopper "Room in New York"). Kim są? Co myślą? Jaka jest ich historia? Jakie będzie ich następne pięć minut? Co im się przydarzyło wczoraj? Jak się poznali? Jak zakończy się ich relacja? Czy się kochają? A może nienawidzą? Co właśnie czyta mężczyzna? A jaki utwór gra ta kobieta? Może właśnie gra tę piosnkę, przy której się poznali? Albo interpretuje na jazzowo serdecznie znienawidzony przez niego przebój radiowy? A może mężczyzna wyobraża sobie tylko tę kobietę? Może to o niej jest ten artykuł zatytułowany "Tragedia na Manhattanie!"?

Na najbliższe kwarantannowe dni proponuję zabawę w literacką interpretację tego obrazu. Ramy są bardzo szerokie! Liczy się pomysł i forma! Możecie pisać wiersze, eseje, opowiadania, dramaty!

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni!

REGULAMIN:
1. W konkursie mogą brać udział teksty będące wierszami, esejami, opowiadaniami lub dramatami.
2. Praca powinna w jakiś sposób (np. postacie, sytuacja, rekwizyt) nawiązywać do obrazu Edwarda Hoppera pt. "Room in New York" (https://en.wikipedia.org/wiki/Room_in_New_York#/media/File:Room-in-new-york-edward-hopper-1932.jpg).
3. Ocenie podlegać będzie wszystkim oryginalność pomysłu, sposób nawiązana do obrazu Hoppera, literacki styl.
4. Praca powinna zostać napisana w języku polskim i nie powinna przekraczać 5 stron A4 (times new roman, 12).
5. Każdy ze uczestników może zgłosić tylko jedną pracę.
6. Teksty oceni profesjonalne i niezależne jury.
7. Ogłoszenie wyników nastąpi w drugiej połowie maja 2020 r.
8. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane publicznie pod koniec roku szkolnego 2019/2020.
9. Podpisane imieniem i nazwiskiem teksty należy przysyłać do 10 maja 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; w tytule wiadomości proszę wpisać Literackie obrazy Edwarda Hoppera.