Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYSTAWA DYPLOMANTÓW KATEDRY BIŻUTERII w naszej szkolnej galerii

banner Wystawa ASP ŁÓDŹ.jpg

 

13 listopada 2018r. w naszej szkolnej galerii powstała wystawa prac dyplomowych studentów Katedry Biżuterii ASP z Łodzi. Ekspozycja będzie czynna do początku grudnia 2018r. Serdecznie zapraszamy!

***

Katedra Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi to miejsce, w którym młodzi projektanci od 60 lat zgłębiają tajniki tworzenia autorskiej biżuterii. Program dydaktyczny sięgający swych początków koncepcji Władysława Strzemińskiego ewoluował, choć jego zasadnicze założenia obecne są w Pracowniach Katedry Biżuterii do dnia dzisiejszego. Co roku kilkunastu absolwentów opuszcza mury Akademii, realizując dyplomy, które podsumowują etap kształcenia i są sprawdzianem zdobytych umiejętności projektowych i warsztatowych. Na wystawie są zaprezentowane realizacje pochodzące z Pracowni Biżuterii, Emalii, Pracowni Form Złotniczych. To biżuteria unikatowa, artystyczna, ale i ta gotowa do noszenia, choć nie pozbawiona wdzięku i oryginalności projektu. Inspiracjami są samochody przyszłości, filozofia Zen, zagadnienia symetrii, twórczość zespołu Twenty One Pilots i inne. Jeżeli jesteś pasjonatem współczesnego designu, lubisz biżuterię, zajrzyj odwiedź naszą szkołę prezentującą tę niezwykłą biżuterię.