Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KOLEJNY RAZ W TEATRZE...

 Dnia 19 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili Kraków.

Młodzież miała okazję obejrzeć niezwykle inspirującą wystawę w Muzeum Sztuki Współczesnej. Następnie przekroczyła próg Teatru Starego w Krakowie, by obejrzeć spektakl "Audiencja 89", zrealizowany z okazji 89. rocznicy urodzin autora - Bogusława Schaeffera. Artysta, oprócz teatru, zajmuje się również muzyką, dzięki czemu w pierwszym akcie mieliśmy okazję usłyszeć koncert, w którym zaprezentowane zostały jego utwory. W drugim akcie aktorzy wcielają się w rolę twórców teatralnych, dlatego publiczność została przeniesiona na Nową Scenę. Awangardowa kompozycja dopełniła ten pełen groteski i ironii spektakl. Dzieło wyreżyserowane przez czeskiego reżysera Tomàša Svobodę porusza trudny temat niemocy twórczej, roli teatru i sztuki oraz zagadnienie granicy twórczości artystycznej. W spektaklu nie zabrakło humoru, dobitnych dialogów czy wyjątkowych zabiegów scenograficznych, autorstwa Mariany Kuchařovej, co pozwoliło nam doświadczyć prawdziwie awangardowej sztuki. Pozytywnym zaskoczeniem z pewnością był fakt, iż akcja toczyła się w różnych częściach sali i poza nią, np. na ulicy, za oknem. Ponadto aktorzy
zgrabnie zachęcali widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu, wchodząc z nimi w interakcje. Ten zaskakujący i pełen zwrotów akcji spektakl z jednej strony nas rozbawił, a z drugiej – zachęcił do głębszych refleksji na temat problemów i dylematów współczesnych artystów. To był udany piątkowy wieczór!

Martyna Piętka z kl. VI OSSP