Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYJAZD W RAMACH PROGRAMU PN. WF NIE MUSI BYĆ NUDNY

20180909_101451.jpg


Pierwsze dni roku szkolnego, a już klasa III OSSP pod opieką p. Katarzyny Gołuszki, p. Kariny Michalczyk i p. Sebastiana Maintoka wyruszyła w podróż, która wiele nauczyła i pomogła pokonać ich słabości.

Wycieczka rozpoczęła się sobotnim rankiem 8 września br., kiedy to cała grupa dotarła do Bielska Białej. Celem ich wędrówki było zdobycie dwóch szczytów w Beskidzie Śląskim. Pierwszy z nich, to Szyndzielnia; wznosi się na wysokość 1028 m n.p.m. i jest porośnięty lasami bukowymi z domieszką świerków oraz jodeł. Niestrudzeni uczniowie jeszcze tego samego dnia zdobyli kolejny szczyt - przybyli pod schronisko Klimczok. Tym razem znaleźli się na wysokości 1117 m n.p.m., gdzie mogli ponad grzbietami Beskidu Żywieckiego zobaczyć szczyty Tatr.
Następnego dnia wędrownicy odwiedzili też muzeum Juliana Fałata.

W imieniu klasy III OSSP serdecznie dziękuję za miło spędzony weekendowy czas i wiele pożytecznych informacji, które zostały nam po drodze przekazane.

Julia Władacz