Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

INDYWIDUALNA WYSTAWA PATRYCJI JANIAK i KRZYSZTOFA LEBIEŻYŃSKIEGO W GALERII MŁODY TALENT PODCZAS TARGÓW GOLD EXPO 2018 W WARSZAWIE

GE.png

 Patrycja Janiak i Krzysztof Lebieżyński uczniowie klasy czwartej Liceum Plastycznego zaprezentowali biżuterię w ramach nowo powołanej Galerii Młody Talent podczas targów GOLD EXPO 2018. Na wystawie można było zobaczyć ich szkolne prace wykonane tradycyjnymi technikami zrealizowane pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego Izabelli Kornas oraz Beaty Hanslik Janiszewskiej i Olgi Stawarskiej. Inspiracją do tworzenia biżuterii w ich pracach jest natura, formy geometryczne . W swoich pracach stosują metale szlachetne, bursztyn, kamienie ozdobne, żywicę, eksperymentują z różnymi materiałami, poszukując ciekawych rozwiązań estetycznych i technicznych. Każdy obiekt jest dopracowany, precyzyjnie wykonany, kompozycja jest przemyślana. Małe unikaty w wersji srebrnej, miedzianej czy mosiężnej to czasem bogato zdobione kompozycje, a czasem minimalistyczne formy o geometrycznych kształtach, zaskakują konstrukcją i wyróżniają się na tle komercyjnej biżuterii. Wiele godzin spędzonych w pracowni, pasja i kreatywność młodych utalentowanych uczniów została zauważona przez fachowców w tej dziedzinie.

Prezentujemy prace Patrycji Janiak:

Przedstawiamy prace Krzysztofa Lebieżyńskiego: