Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„KONFRONTACJE PLENEROWE”

 

Od 10 września do końca miesiąca, w Galerii Szkolnej prezentowana jest kolejna edycja wystawy „Konfrontacje plenerowe”. Prace powstały podczas czerwcowych plenerów klasowych, w których, zgodnie ze statutem szkoły udział biorą uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza nauczycieli przedmiotów artystycznych. Wyjazdy są przede wszystkim okazją do realizacji celów programowych związanych z wyrażaniem przestrzeni, stosowaniem różnych rodzajów perspektywy, poszerzają zakres tematyczny o architekturę i krajobraz, wymagają podjęcia nowych zagadnień, rozwijając wyobraźnię i umiejętności analityczne. Ponadto umożliwiają poznanie walorów turystycznych i kulturowych miejsca pobytu i okolicy oraz służą integracji grupy klasowej.
Tegoroczna wystawa, w której dominują podgórskie i górskie pejzaże, ale są także „widoki” z miast, potwierdza, że wyjście poza szkolne mury i codzienne dekoracje pracowniane z martwymi naturami, może być odświeżającym doświadczenie i niejednokrotnie ujawniać nowy potencjał artystyczny ucznia.
Zapraszamy do oglądania i konfrontowania dokonań indywidualnych i klasowych.