Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Rozpoczęcie roku szkolnego, to ważny dzień w życiu każdego ucznia i nauczyciela. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie poprzedziła uroczysta msza święta w Kościele pw. Matki Boskiej Piekarskiej. Ksiądz Michał, który poprowadził mszę, dodał licznie przybyłym otuchy i siły na nowy początek. Po zakończeniu uroczystości kościelnych udaliśmy się do szkoły. Pan Dyrektor Edward Josefowski serdecznie powitał zgromadzonych, zwłaszcza uczniów klas pierwszych Liceum Plastycznego, którzy złożyli ślubowanie i otrzymali nowe legitymacje szkolne. Uczciliśmy również minutą ciszy wszystkich, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.
Nawiązując do wydarzeń z początku września oraz chcąc uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości, dr Jacek Kurek uświetnił uroczystość wykładem zatytułowanym „A każdy wiersz ten miałem w dłoni”. Swoimi słowami zachęcił uczniów do szukania w życiu zachwytów, które są początkiem drogi poznania. Życzył również wytrwałości i inspiracji na nowy rok szkolny. Bardzo miło wraca się do miejsc, gdzie tak ciepło zostaliśmy powitani. Zauważyliśmy także, że szkoła przygotowywała się na rozpoczęcie roku. W Galerii Absolwenta zobaczyliśmy plakaty naszej Absolwentki Pani Moniki Starowicz, natomiast na sali wystawowej trwają przygotowania do „Konfrontacji poplenerowych 2018”. Już ciekawie i intensywnie zapowiada się to „coś nowego” o czym mówił dr Kurek.
Życzymy wszystkim samych sukcesów.