Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„SZLAKIEM BIŻUTERII, DESIGNU I SZTUKI STOSOWANEJ”

SZLAKIEM BIŻUTERII, DESIGNU I SZTUKI STOSOWANEJ.jpg

 Chętni uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty pod opieką organizatora wycieczki: mgr Kariny Michalczyk - wychowawcy klasy II OSSP, mgr Izabelli Kornas oraz mgr Olgi Stawarskiej wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym w dniach 23 – 28 kwietnia do Niemiec i Austrii „SZLAKIEM BIŻUTERII, DESIGNU I SZTUKI STOSOWANEJ”.

W planie wycieczki było zwiedzanie panoramiczne Norymbergii: pierwszy w Europie most łańcuchowy, most kata, dom kata, fontanna Ehekarussell, olbrzymia fontanna z brązu, Kościół gotycki Frauenkirche, Kościół św. Wawrzyńca, Zamek na wzgórzu - wejście na teren dziedzińca i fortyfikacji. Oglądanie wystaw w Muzeum Neues - w budynku znajdują się zbiory sztuki współczesnej, stała galeria Tadeusza Kantora i designu XX wieku: telewizory, meble itd.. Oglądanie jednego z najważniejszych i największych muzeów w Niemczech Germanisches Nationalmuseum (Muzeum Germańskie). Zostało ono założone w 1852 roku i w swoich zasobach posiada ponad milion eksponatów. Przejazd do Muzeum Schmuckmuseum - zwiedzanie największego na świecie Muzeum Biżuterii, ponad 2000 egzemplarzy biżuterii z okresu 5000 lat istnienia ludzkości. Dwa piętra pełne okazów od starożytności do 2 połowy XIX stulecia, dodatkowy dział - ozdoby etniczne z Czarnego Lądu, Bliskiego Wschodu i Azji, kolekcja wypożyczona muzeum przez Evę i Petera Herion, a zbierana przez trzydzieści lat. Natomiast w podziemiach kryją się wyroby rodzimych twórców z Pforzheim, które niegdyś uchodziło za złotnicze centrum Niemiec. Wszyscy ciekawi tajników jubilerskiego fachu mogą zapoznać się z etapami pracy nad konkretnymi zdobieniami, takimi jak: repusowanie, grawerowanie czy emalia. Przejazd do Innsbrucka - spacer po mieście. Zwiedzanie Muzeum Swarovskiego - multimedialny artysta austriacki André Heller stworzył tu krainę fantazji, która nie ma sobie równych. W maju 2015 roku w ośrodku Kryształowe Światy Swarovskiego rozpoczęła się nowa epoka olśnienia...rozświetlone Komnaty Cudów zostały zakomponowane na nowo i rozszerzone. Wokół Olbrzyma rozpościera się teraz park, będący rezerwatem kryształowej przyrody. Zwiedzanie Monachium - spacer po mieście, zwiedzanie Muzeum BMW - prezentuje siedem sal tematycznych: pierwsza jest o historii, druga o stylistyce, trzecia o motocyklach, czwarta o technologii, piąta o sporcie, szósta o marce BMW, a siódma o poszczególnych seriach modelowych. Kolejny punkt programu to zwiedzanie Muzeum Pinakothek der Moderne - raj dla miłośników sztuki. Pinakothek der Moderne - łączy pod wspólnym dachem cztery różne zbiory: Zbiory Sztuki Współczesnej, Państwowe Zbiory Grafiki, Muzeum Architektury Politechniki Monachijskiej oraz Nowe Zbiory stanowiące zarazem część większego kompleksu muzealnego. Do jej najważniejszych eksponatów należy między innymi Wazon z dwunastoma słonecznikami autorstwa Vincenta van Gogha. Zwiedzanie Dürnstein - zabytkowego miasta położonego nad Dunajem na terenie malowniczej Doliny Wachau. Zwiedzanie Muzeum Sztuki Stosowanej MAK w Wiedniu. Muzeum prezentuje meble, szkło, porcelanę, srebra i tkaniny od średniowiecza do czasów obecnych. W zbiorach znajdują się przedmioty rzemiosła artystycznego: meble gięte i arcydzieła secesji oraz projekt fryzu autorstwa Gustava Klimta, przeznaczony do jadalni w pałacu Stoclet w Brukseli.