Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„UTALENTOWANI” – WYSTAWA RYSUNKU I MALARSTWA KLASY II LICEUM PLASTYCZNEGO W KATOWICACH

BANER image2.jpg


Ostatni weekend (20 kwietnia) rozpoczął się wyjątkowo, bowiem klasa II Liceum Plastycznego razem z wychowawcą panią Izabellą Kornas zaprosiła Grono Pedagogiczne oraz uczniów na swoją wystawę w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wernisaż odbył się o godzinie 19:00. Autorzy prac to młodzi ludzie, którzy dopiero co zaczęli rozwijać, kształtować, ukierunkowywać swoją pasję. Pokazali nam jak wiele nauczyli się podczas dwuletniego pobytu w szkole plastycznej. Ich prace z rysunku i malarstwa, wykonane różnymi technikami plastycznymi, napawają dumą i dają nadzieję na wspaniały rozwój w przyszłości. Gratulacje należą się nauczycielom prowadzącym tak utalentowaną młodzież: przede wszystkim wychowawcy pani Izabelli Kornas, nauczycielom z RiM-u pani Anecie Jurczyńskiej, panu Andrzejowi Makowskiemu, panu Piotrowi Kossakowskiemu.
Wystawa obfituje w portrety, kompozycje kwiatowe, kompozycje martwej natury, pejzaże. Otwarcie wystawy klasy II Liceum Plastycznego należało do bardzo udanych wiosennych akcentów kulturalnych. Kuratorem wystawy jest pani Anna Krasnodębska-Okręglicka. Dziękujemy za zorganizowanie i montaż wystawy w Sali Marmurowej Pałacu Młodzieży.

Wystawę Rysunku i Malarstwa klasy II Liceum Plastycznego w Katowicach – UTALENTOWANI można oglądać do 07 maja 2018 roku.