Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE INSPIROWANE ŚLĄSKIEM

BANER.jpg

Połowa kwietnia, to gorący okres dla gimnazjalistów, którzy przez trzy dni sprawdzali swoją wiedzę humanistyczną, matematyczno- przyrodniczą i z języka obcego. Mocno trzymaliśmy kciuki za naszych podopiecznych, myślami byliśmy z nimi.

W tym też czasie, 18, 19 i 20 kwietnia, pozostała społeczność uczniowska owocnie wykazywała się podczas interdyscyplinarnych warsztatów artystycznych. Interdyscyplinarność naszych warsztatów w głównej mierze opierała się na różnych technikach plastycznych. Uczestnicy mogli samodzielnie wybrać warsztat, który ich najbardziej zainteresował, a były one bardzo zróżnicowane. Bowiem nauczyciele - artyści naszej  szkoły zaproponowali siedem dość odmiennych projektów, które swoim zakresem uzupełniają program artystyczny szkoły. Ogólnie rzecz biorąc propozycje oparte zostały na malarstwie, grafice, rzeźbie, sztuce stosowanej, fotografii. Natomiast inspiracja do działań był Śląsk.
Bardzo dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie, pomysłowość i motywującą siłę do wszelkich działań artystycznych.