Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

UDZIAŁ NASZYCH JUBILERÓW W 25. MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BURSZTYNU, BIŻUTERII i KAMIENI JUBILERSKICH AMBERIF 2018 W GDAŃSKU20180321_122457.jpg

Podczas 25. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2018 w Gdańsku uczniowie i absolwenci naszej szkoły zaprezentowali swoje prace w galerii projektanta obok znakomitych projektantów. Dziesięciu uczniów zakwalifikowało się do wystawy prac w konkursie „100 Lecie Niepodległości Polski”, prezentując formy biżuteryjne na bardzo wysokim poziomie. Złotnicy szczególną uwagę zwrócili na cztery prace: zegar Krzysztofa Lebieżyńskiego, naszyjniki Patrycji Janiak i Joanny Kojzar [uczniów III klasy Liceum Plastycznego] oraz naszyjnik Oliwi Zembaty [uczennicy klasy II LP]. Pozostałe prace wykonane tradycyjnymi technikami szczególnie odrodzona technika filigranu wzbudzały ciekawość co do formy i sposobu interpretacji tematu. Uczennice klasy trzeciej i drugiej liceum plastycznego Monika Żyłka, Weronika Wrzeszczyńska, Zuzanna Hanzel, Joanna Kojzar, Patrycja Stolorz, Zuzanna Kulejewska Paulina Kalisz podczas realizacji prac konkursowych wykazały się świeżością pomysłów i precyzją wykonania. Prace można zobaczyć w szkolnej galerii do 1 czerwca – zapraszamy! Promotorzy prac konkursowych:  mgr Izabella Kornas, mgr Olga Stawarska.Sukces uczniów w konkursie na projekt pierścionka z bursztynem – AMBERIF 2018. Podczas 25. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2018 nasi uczniowie podjęli wyzwanie w konkursie „Bursztyn natura forma i kolor” w którym artysta plastyk znawca bursztynu i człowiek oddany sztuce Pani Barbara Gronuś – Dutko przekazała różne odmiany bursztynu naszej specjalizacji, a które stanowiły inspirację do zrealizowania linearnej kompozycji z zachowaniem funkcjonalnego charakteru, a jednocześnie do zaprezentowania różnych odmian bałtyckiego naturalnego bursztynu. Tak powstały piękne, różnorodne w formie pierścienie. Jury w składzie Profesor Andrzej Szadkowski założyciel Katedry Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi i Artysta Plastyk Pani Barbara Gronuś – Dutko z pośród dziewiętnastu pierścieni wytypowali pięć prac i przyznali trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia. I miejsce ex aequo uzyskały: Natalia Pstrąg [uczennica klasy III LP], Beata Nowrot [uczennica klasy V OSSP] i Joanna Jakubiec [uczennica klasy IV LP]. Wyróżnienia zostały przyznane Monice Żyłce i Wiktorii Perlickiej [uczennicom klasy III LP].W konkursie wzięli udział: Patrycja Janiak, Weronika Eszyk, Agnieszka Kubica, Daria Wojtal, Weronika Bubak, Wiktoria Łukaszewicz, Elżbieta Górecka, Dominik Rybok, Paulina Kalisz, Zuzanna Kulejewska, Weronika Wrzeszczyńska, Oliwia Zembaty, Patrycja Lorenc i Martyna Przegendza. Kolekcję bursztynowych pierścionków można zobaczyć w szkolnej galerii – zapraszamy.  Promotorzy prac konkursowych: mgr Izabella Kornas, mgr Joanna Barnaś - Wójcik. Podziękowanie dla Pani Barbary Gronuś – Dutko za przekazanie kolekcji bursztynów naszej szkole oraz Panu Sebastianowi Maintokowi za pomoc i zaangażowanie.