Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BIŻUTERIA SENTYMENTALNA. MIŁOŚĆ, ŚMIERĆ I PATRIOTYZM

 

4 grudnia na zaproszenie nauczyciela jubilerstwa Izabelli Kornas naszą szkołę odwiedziła dr Dagmara Wójcik kierownik Willi Caro Muzeum w Gliwicach z wykładem na temat: Biżuteria sentymentalna. Miłość, śmierć i patriotyzm.
Podczas ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się, że biżuteria obok swojego piękna i funkcji ozdoby była również nośnikiem ważnych i osobistych treści. Za jej pośrednictwem wyrażano miłość, żal po stracie ukochanej osoby, przyjaźń oraz uczucia patriotyczne. Szlachetne kamienie i niezwykłe materiały jak np. ludzkie włosy w pięknych klejnotach minionych wieków odkryły swe tajemnice przed nami.

Spotkanie wpisuje się w cykl wykładów w ramach obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujemy Pani Dagmarze Wójcik za przybycie i bardzo interesujący wykład odsłaniający sekrety dawnej biżuterii.