Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SZKOLNA GALERIA JEDYNKA

 W szkolnej Jedynce w grudniu oglądamy dokonania Aleksandry Skury, uczennicy czwartej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.
Ulubioną formą wypowiedzi artystycznej Oli jest ilustracja i to ta do tekstów znanych jak i do nieistniejącej jeszcze prozy a także do własnych wprawek pisarskich. Bywa, że wyobraźnia ilustratorska uruchamia się już w kontakcie z przyrodą i zaczyna się od niewinnego szkicu w lesie... Na drodze poszukiwań własnej, doskonałej formy autorka sięga po nasycone barwy, kontrasty formalne, wyrazistą bryłę elementów i kilka technik rysunkowych. Opanowanie warsztatu pozwala kreować Oli całkiem mocno wyczuwalne klimaty emocjonalne przedstawień - dreszczyk emocji, lekko humorystyczną grozę czy radosne, emitujące intensywne światło wieżowce - sporo poruszonych tematów i rozwiązań kompozycyjnych.