Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjście szkolne na animowany film „TWÓJ VINCENT” / Kinoteatr Rialto

Pozostając w zadumie całą szkołą udaliśmy się do kina „Rialto” na film o życiu, twórczości, emocjach i lękach malarza, który był mało doceniany za życia, a ogromną sławę zyskał po śmierci - Vincenta van Gogha. Dziś jego liczne autoportrety, pejzaże, portrety i słoneczniki należą do najbardziej rozpoznawalnych i najdroższych dzieł sztuki na świecie. Jest autorem ponad 2000 dzieł. 

Polsko- angielski film „Twój Vincent” jest nowatorski, tak jak i malarstwo van Gogha, gdyż opowiada historię poprzez jego dzieła, które ożyły i przemówiły. Zobaczyliśmy świat artysty. Ta cudowna animacja- 65 tysięcy klatek ręcznie malowanych przez ponad 100 malarzy - zahipnotyzowała całą salę kinową, każdy z widzów w ciszy i skupieniu, do ostatniej chwili, patrzył i odczuwał bliskość Vincenta van Gogha.
Jeszcze długo w pamięci pozostaną słowa tego wybitnego artysty Vincenta:
„Dobrze jest umierać, gdy się ma świadomość, że zrobiło się w życiu coś naprawdę dobrego, że pozostanie się w pamięci choćby kilku ludzi i będzie się przykładem dla potomnych”
(fragment listu van Gogha do brata)
Zaintrygowała Was działalność artystyczna i życie geniusza, zachęcamy wszystkich wrażliwych, dociekliwych i każdego ucznia do skorzystania z bogatej oferty bibliograficznej dostępnej w naszej bibliotece.