Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa obrazów Romana Maciuszkiewicza 

Po wakacyjnej przerwie Galeria Osobowości Katowickiego Plastyka wznowiła swoją działalność wystawą Romana Maciuszkiewicza.

ROMAN MACIUSZKIEWICZ - malarz, profesor Uniwersytetu Śląskiego, współredaktor pisma kulturalnego „Opcje” a także autor tekstów o sztuce oraz utworów literackich i słuchowisk radiowych; jest również laureatem ”Złotej Maski” w dziedzinie scenografii do spektaklu „Makbet” Williama Shakespeare’a. Artysta ukończył katowickiego „Plastyka” w latach siedemdziesiątych.
Jego malarstwo możemy oglądać w październiku w Galerii Absolwenta ZSP w Katowicach, gdzie wystawionych jest sześć prac pełnych subtelnego koloru i spokoju.
Czekamy na spotkanie z profesorem w naszej szkole, które zaplanowano na 23 listopada o godzinie 10:30, aby poznać człowieka renesansu i jego zamiłowania.