Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka na Polskie Targi Złotniczo-Jubilerskie GOLD EXPO

 

W dniu 6 października nasi uczniowie z klas II i III LP oraz V OSSP specjalizujący się w dziedzinie jubilerstwo, po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w wycieczce, która miała na celu głównie wizytę na branżowych Polskich Targach Złotniczo-Jubilerskich GOLD EXPO w Warszawie. Wyjazd ten zgromadził grupę uczniów, którzy szczególnie zainteresowani są tworzeniem biżuterii. Uczniowie wzięli udział i zdobyli wysokie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Złotniczo-Jubilerskim, zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas oficjalnego i uroczystego ogłoszenia wyników, nasi laureaci mieli okazję osobiście odebrać nagrody oraz wyróżnienia. W trakcie zwiedzania targów uczniowie mogli spotkać się i porozmawiać z wykładowcami Katedry Projektowania Biżuterii ASP w Łodzi, zobaczyć stanowiska firm działających na rynku oraz przyjrzeć się twórczości znanych projektantów biżuterii. Była to również okazja do odwiedzenia stoiska prezentującego prace jubilerskie naszych uczniów i absolwentów oraz promującego działalność naszej szkoły. W programie wycieczki było również odwiedzenie wystawy sztuki „Dali kontra Warhol” znajdującej się w Pałacu Kultury i Nauki. Nasi uczniowie mogli poszerzyć swą wiedzę, oglądając ponad 120 oryginalnych prac obu artystów. Wystawa przedstawiała różnice i podobieństwa w twórczości tych dwóch kontrowersyjnych przedstawicieli świata sztuki. Ekspozycja była niezwykle interesująco zaaranżowana, ukazywała dzieła malarskie, grafiki, słynne instalacje, sztukę użytkową, zdjęcia i multimedia oraz projekty komercyjne.