Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXI Międzynarodowy Piknik Malarski Sielskie Klimaty 2017

 

5. października już po raz dwunasty uczestniczyliśmy w jesiennym plenerze o zasięgu międzynarodowym, który zawsze odbywa się w Chorzowskim Skansenie. Jak zwykle nie zawiedli licznie przybywający na malarski piknik młodzi artyści w różnych przedziałach wiekowych.

Działania plenerowe zgromadziły wiele środowisk pracy twórczej, w szczególności szkoły wszystkich szczebli, kółka plastyczne, warsztaty terapii zajęciowej, które rozwijają malarskie pasje niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Tym razem w twórczej atmosferze malowało aż 900 uczestników.
Dzięki możliwości pracy w skansenie, miejscu niezwykle inspirującym, udało nam się kolejny raz uzyskać prace o wysokim poziomie artystycznym. Wystawę poplenerową można oglądać w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach przy ul. Ułańskiej 7a w sali wystawowej, finisaż wystawy odbędzie się 3. listopada br. Serdecznie zapraszamy!