Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa biżuterii w Teatrze Śląskim w Katowicach

 

W dniu 8 czerwca w Teatrze Śląskim w Katowicach w Galerii FOYER odbył się w ramach obchodów 70. rocznicy powstania szkoły wernisaż wystawy uczniów i absolwentów „Młodzi Twórcy Biżuterii”.

Wystawa ma na celu promowanie młodych, zdolnych, pełnych pasji projektantów poza murami naszej szkoły. Gościem honorowym tego wydarzenia był Profesor Eryk Syrnicki inicjator i założyciel specjalizacji jubilerstwa w naszej szkole. Podczas otwarcia wystawy dyrektor naszej szkoły Edward Josefowski wręczył dyrektorowi teatru Robertowi Talarczykowi jubileuszową statuetkę zaprojektowaną i wykonaną przez uczniów klasy II liceum w ramach zajęć ze specjalizacji jubilerstwa. Kuratorami wystawy byli: po stronie teatru Jerzy Kozłowski i Izabella Kornas z ramienia szkoły. Nieocenioną pomoc wniosły: Aleksandra Klimas i Ewa Buczek. Podczas wernisażu uczniowie naszej szkoły |Patrycja Janiak, Zuzanna Kulejewska, Agnieszka Kubica, Emilia Tyralik, Wiktoria Jakubowska, Agnieszka Wojsa, Agata Kempa, Maja Witosz, Matilda Madaj-Solberg, Michał Grzywacz, Agata Lanczek, Weronika Karska, Joanna Jakubowska| zaprezentowali biżuterię eksponując jej funkcjonalny charakter i kunszt jubilerski. Dokumentację zdjęciową wykonał: fotograf Przemysław Jendroska, Tomasz Griessgaber.