Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa prac dyplomowych

Do połowy maja w sali wystawowej naszej szkoły (ul. Ułańska 7a) można oglądać wystawę prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. Wernisaż wystawy odbył się 11 kwietnia o godz. 17.00. Niezwykle różnorodny zakres dzieł obejmuje prace: z realizacji intermedialnych, technik graficznych, metaloplastyki i złotnictwa.

Z realizacji intermedialnych można zobaczyć: animacje, mapping, film, książkę fotograficzną, fotografie analogowe. Z technik graficznych prezentowane są linoryty, plakaty filmowe, ilustracje, identyfikacje wizualne, kampanie społeczne, grafiki cyfrowe, oprawy graficzne książki, prace prezentujące wydarzenia kulturalne. Z metaloplastyki: kompozycje przestrzenne z metalu i drewna a także kompozycje z wykorzystaniem innych materiałów.

W zakresie złotnictwa dyplomy wykonano ze srebra i metali nieżelaznych, użyto techniki: filigranu, kameryzacji, techniki eksperymentalne oraz emalia. Zastosowano tworzywa sztuczne i materiały dyplomowe (plexa, guma, drewno, kauczuk). Oprócz dyplomu głównego z wybranej wcześniej specjalizacji można oglądać dyplom towarzyszący z rysunku lub malarstwa.

Serdecznie zapraszamy na tę atrakcyjną i intrygującą wystawę, na której każdy zachwyci się twórczymi pomysłami młodzieży oraz ich realizacją.