Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

31 marca 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs LinquaART.eu pod hasłem Słowo malowane w kategorii język rosyjski.

 Organizatorami konkursu byli:
- Śląski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód
- Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
- Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja reja w Gorzyczkach
 
    W konkursie uczestniczyli uczniowie z 15 państw ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uczących się lub znających jeden z następujących języków: rosyjski, niemiecki, angielski. Konkurs był prowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: 12-15 i 16-19 lat. Odrębnie były rozpatrywane prace uczniów ze szkół plastycznych (jedna kategoria wiekowa 15-19 lat).
    Zadanie uczestnika polegało na przeczytaniu krótkiego tekstu literackiego (bajka, legenda, opowiadanie, itd.) według własnego wyboru, a następnie wykonanie pracy plastycznej, odzwierciedlającej treść przeczytanej lektury. Technika prac była dowolna (np. rysunek, praca malarska, grafika, wycinanka, grafika komputerowa).
    Do pracy należało dołączyć krótkie streszczenie uzasadniające związek pracy plastycznej z treścią przeczytanej lektury w wybranym języku obcym oraz podać tytuł i autora przeczytanego tekstu.
     Trzy uczennice naszego Liceum plastycznego wzięły udział w w/w konkursie:
1. Patrycja Zapart - klasa 3 B
2. Agnieszka Żerdzińska - kasa 4 B
3. Julia Kracla - klasa 4 B
    Uczennica Patrycja Zapart z klasy 3 B zajęła 3 miejsce w tym konkursie na 15 państw, biorących udział w konkursie. Nagrodą za trzecie  miejsce był tablet. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowanie za uczestnictwo w konkursie.
   Uczennice przygotowały się do konkursu z pomocą nauczyciela języka rosyjskiego mgr Ligii Czopek
Serdecznie gratulujemy!