Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inauguracja Galerii Absolwenta

galeria absolwenta.jpg

Dla młodych, poszukujących swego miejsca w świecie kultury, adeptów sztuki ważnym jest wskazywanie pozytywnych wzorców, dlatego postanowiliśmy rozpocząć projekt w oparciu o liczne grono absolwentów. Cykl ten pragniemy realizować pod nazwą Galeria Osobowości Katowickiego Plastyka. W jego ramach chcemy przybliżyć sylwetki absolwentów szkoły poprzez prezentacje prac oraz spotkania autorskie. W wydzielonej przestrzeni szkolnej pragniemy w cyklu comiesięcznym przedstawiać sylwetki wybitnych absolwentów, artystów o uznanym dorobku w świecie sztuki i kultury. Inicjatorem galerii jest z-ca dyrektora mgr Joanna Nowrot. Działalność galerii wpisuje się w obchody 70-lecia szkoły.
Działalność Galerii Absolwenta rozpoczęliśmy wystawą prof. Zbigniewa Blukacza. Profesor Z. Blukacz do katowickiego plastyka uczęszczał w latach 1976-81, ukończył specjalność - metaloplastyka. Następnie studiował w ASP w Krakowie w filii Wydziału Grafiki w Katowicach. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa katowickiej ASP. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest również laureatem wielu konkursów artystycznych.
Spotkanie z prof. Z. Blukaczem odbyło się 8. grudnia w ramach realizowanego projektu gimnazjalnego pt. Galeria Osobowości Katowickiego Plastyka, poprowadzone zostało przez uczniów klasy 2 OSSP, a nad całością czuwała mgr Alicja Klonowska. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z twórczością profesora, jak również możliwościami, jakie daje katowicka uczelnia.
Wystawa prof. Z. Blukacza czynna jest do końca grudnia. Kolejna wystawa będzie dotyczyła dorobku artystycznego dr Anna Machwic.