Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniach od 29 września do 4 października miał miejsce 1. Ogólnopolski Plener Projektowy w Skokach, w którym naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Kornas i Natalia Cymorek, uczennice klasy VI OSSP. 

       Plener ten stworzył dla nich okazję konfrontacji z rozlicznymi dziedzinami szeroko pojętego projektowania, od klasycznie rozumianego projektowania graficznego, przez design postaci filmowych, do instalacji w zastanych przestrzeniach. 

 

2014-09-29_plenerSkoki.jpg

 

 

       Głównym hasłem pleneru były „Interakcje”, w ramach którego oscylowały tematy przeprowadzanych wykładów, ćwiczeń i realizacji. Dodatkowo swoistą „interakcję” narzucał warunek pracy w losowych, dużych grupach. Taki sposób działania zakładał współpracę, konfrontację z uczestnikami z innych polskich szkół artystycznych, których doświadczenia i specjalizacje obejmowały szeroki zakres działań – od projektowania scenografii po robotykę. Doświadczenie to uczennice postrzegają jako „niezwykle wzbogacające, niewątpliwie przygotowujące do współpracy w późniejszych działaniach zawodowych”. 

       Cały plener zakończył się wernisażem wystawy prezentującej prace uczestników.