Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

16 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w Łódzkim Festiwalu Designu. Tegorocznym tematem wystawy był  „NOWY ODWAŻNY ŚWIAT”. Grupa projektantów z całego świata zmagała się z trudnościami, jakie niesie z sobą łączenie designu, sztuki i technologii. W wyniku tychże zmagań stały się produkty unikalne, estetyczne i inteligentnie dopasowane do przestrzeni.

 

 PA169084.jpg

 


W głównym centrum festiwalowym, znajdującym się w miejscu dawnych zakładów włókienniczych, największym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Testów przygotowana przez grupę Tabanda. Uczniowie poprzez wykorzystanie prostych materiałów mieli możliwość stworzenia prostych form architektonicznych. Druga część wystawy miała w dużej mierze charakter komercjalny i funkcjonowała pod hasłem „DOM JUTRA”. Prezentowała dzieła współczesnej awangardy hiszpańskiej, a także produkty polskich firm projektowych. Ostatnim punktem wyjazdu była ekspozycja „ATLAS NOWOCZESNOŚCI” w ms2. Kolelcja sztuki XX i XXI wieku obejmowała prace tak wybitnych artystów jak: Max Ernst, Władysław Strzemiński, Katarzyna Kobro, Tadeusz Kantor czy Władysław Hasior.

 

                                                                                                                                    Magdalena Zawiślak
                                                                                                                                         Klasa VI OSSP