Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

15 października wybraliśmy się (klasy II OSSP i II a LP) na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem naszej wyprawy było zwiedzenie wystawy: „Picasso, Goya, Dali – TAUROMACHIA – WALKA BYKÓW” w Muzeum Architektury. Dodatkowo mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy: „Szkiełko i oko – tajemnica optyki” oraz uczestniczenia w warsztatach naukowych nt.: „Kuchnia molekularna” we wrocławskim Humanitarium.

DSC_0323.jpg


     Na warsztatach w Humanitarium poznaliśmy tajniki konserwantów naturalnych, witaminy C i gotowania molekularnego, a w trakcie wystawy świetnie bawiliśmy się zjawiskami fizycznymi, złudzeniami optycznymi i odbiciami lustrzanymi.
     Następnie odwiedziliśmy Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a naszymi przewodniczkami po uczelni były absolwentki naszej szkoły - Martyna Rychlik (studentka II roku form przemysłowych) i Alicja Grobelka (studentka II roku grafiki). Oprowadzając nas po uczelni, pokazały budynek główny akademii z pracowniami malarskimi, galeriami studenckimi i opowiedziały nam o nauce na uczelni. Największe jednak wrażenie zrobiły na nas pracownie wydziału wzornictwa przemysłowego w nowym budynku przy ulicy Traugutta. Obejrzeliśmy ciekawe wystawy prac studentów i pedagogów, a nawet przez chwilę mogliśmy przyjrzeć się prezentacjom multimedialnym w trakcie trwającej obrony pracy jednej ze studentek na wydziale nowych mediów.
     Zakończeniem dnia była wizyta w Muzeum Architektury i zarazem główny cel naszej wyprawy -  wystawa „TAUROMACHIA – walki byków”. Mieliśmy niezapomnianą okazję zobaczyć liczne grafiki Picassa, Goi i Dalego, wzbogacone przez rzeźby i obrazy tych artystów, które świadczyły o ich geniuszu, świetnym opanowaniu rysunku, wyczuciu formy i umiejętności syntezy. Ogromne wrażenie zrobiła na nas replika znakomitego obrazu Pabla Picassa pt. „Guernica” oraz seria szkiców sporządzonych do tego dzieła.
Dzień ten był pełen wrażeń i ważnych dla nas doświadczeń artystycznych, mimo ogromnego zmęczenia z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.
                              

                                                                        Anna Żyła klasa IIa LP