Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapraszamy do uczniowskiej Galerii na kolejną wystawę, tym razem prac malarskich i rysunkowych, które reprezentowały naszą szkołę w konkursie: „W Stronę Wyobraźni i Fantazji”. Było to I Ogólnopolskie Biennale malarstwa, rysunku i grafiki dedykowane Zbigniewowi Beksińskiemu. Jeszcze raz gratulujemy laureatce II nagrody w kategorii malarstwa - Soni Foryś, obecnie uczennicy kl. II a LP, która została doceniona za    kompozycję figuralną wykonaną w technice tempery. Wystawa uczniów ponadgimnazjalnych szkół plastycznych odbywała się w krośnieńskim Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w dniach 28.03 - 30.04. 2014 r.

DSC029478.jpg


     
       Uczniowie, inspirując się dziełami patrona konkursu, nie interpretowali ich bezpośrednio, lecz sięgali do własnych, często zaskakujących zasobów fantazji i wyobraźni. Jury podkreśliło wysoki poziom wybranych prac.
   
        Na wystawie prezentującej 130 prac wybranych i skatalogowanych spośród 695  nadesłanych z 39 szkół artystycznych znalazły się - oprócz obrazu laureatki II nagrody, Soni Foryś -  również prace innych naszych uczniów: Karoliny Gruby, Jakuba Krasonia, Michała Laurentowskiego, Dominiki Padiasek, Małgorzaty Pasek, Zuzanny Wasiak oraz Marcina Woźnicy. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w katalogu dostępnym na ścianie Galerii. Zapraszamy...