Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Po wizycie węgierskich uczniów w naszej szkole (2-5 października) nadeszła pora na rewizytę i bliższy kontakt z kulturą Węgier.

8.jpg


Młodzież z naszego Liceum Plastycznego, II LO im. M. Konopnickiej i VII LO im. Harcerzy Obrońców Katowic wyjechała do Miszkolca. Miała okazję poznać zwyczaje panujące w węgierskich rodzinach i tamtejszej szkole (Avasi Gimnázium). Wzięła udział w lekcji po węgiersku, odwiedziła Muzeum Otto Hermana, zwiedziła Miszkolc, a zwłaszcza jego uzdrowiskową część z basenami jaskiniowymi, oraz Koszyce (Europejską Stolicę Kultury). Wykonane wcześniej w naszej szkole plakaty - wynik wspólnej pracy uczniów polskich i węgierskich - zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie w szkole w Miszkolcu.
A zatem współpraca polsko - węgierska kwitnie. Zadowoleni uczestnicy wyjazdu powrócili bogatsi o nowe i niezwykle cenne doświadczenia.