Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

25 października 50-osobowa grupa naszych uczniów uczestniczyła w wyjeździe teatralnym do Narodowego Starego Teatru w Krakowie, na spektakl „Bitwa Warszawska” Autorem scenariusza jest Paweł Demirski, reżyserem spektaklu – Monika Strzępka. Scenarzysta i Reżyser podjęli bardzo odważną próbę spojrzenia na wydarzenia historyczne roku 1920 – bitwę polsko-rosyjską, zakończoną zwycięstwem Polaków.
Doskonałe kreacje aktorskie: Krzysztofa Globisza – w trzech rolach (Wincentego Witosa, Szyfranta i księdza Skorupki); Juliusza Chrząstowskiego – w roli Władysława Broniewskiego, Michała Majnicza - w roli Józefa Piłsudskiego, Marcina Czarnika – w roli Feliksa Dzierżyńskiego oraz Doroty Pomykały - w roli „Matki Polki” wzbogaciły walory emocjonalne spektaklu. Scenografia ciekawie oddawała atmosferę wojenną, splecioną z losami Polaków, ich sarmackimi słabościami, ale i siłą duchową przetrwania. Trzygodzinne spotkanie teatralne wzbogaciło nasze wrażenia poznawcze.
I. Skulska