Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 11 października 2021 w naszej Szkole odbyły się kolejne warsztaty w ramach programu grantowego "Wena" Fundacji Rodziny Staraków. Tematem zajęć był komiks jako medium artystyczne. Uczniowie uczyli się jak za pomocą tej formy opowiadać intensywne i wciągające historie. 

Warsztaty poprowadziła Edyta Bystroń, uznana autorka, której jedna z ostatnich prac została nominowana do nagrody za najlepszy polski album komiksowy roku podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2020 roku.
Przypomnijmy - Grupa Uczniów naszej Szkoły w ramach programu będzie realizować multimedialną pracę pt. "Jeden widok - inne spojrzenia". Za pomocą różnych technik młodzi Artyści przybliżą odbiorcom historie kilkunastu Ślązaków mieszkających w jednym bloku na katowickim osiedlu.  W ramach grantu odbędzie się szereg warsztatów przygotowujących uczestników do stworzenia jak najbardziej wartościowych realizacji artystycznych. 
 
O naszym projekcie można przeczytać tutaj: https://starakfoundation.org/pl/wena/edycja/_jeden_widok_inne_spojrzenia_