Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego wprowadzone zostały zmiany do regulaminu rekrutacji do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach, zarządza się co następuje:

 

Od 16 kwietnia na stronie internetowej szkoły dostępna będzie elektroniczna rejestracja kandydatów do klasy 1 PLSP w Katowicach (rejestracja jest wewnętrznym systemem szkoły, nie jest tożsama z rejestracją kuratoryjną). Dotychczasowe osobiste konsultacje połączone z prezentacją prac zamienione zostają na elektroniczną prezentację prac kandydata poprzez portal rejestracyjny.

Każdy kandydat do szkoły zobowiązany jest do zarejestrowania się w systemie rekrutacji dostępnym na stronie www.plastyk.katowice.pl i wypełnienia wymaganych dokumentów.

Kandydat przesyła przez portal rejestracyjny zdjęcia ok. 20 prac (rysunek, malarstwo, rzeźba, projekty i in.) + krótki opis tego czym kandydat się interesuje i dlaczego chciałby kontynuować naukę w PLSP w Katowicach.

Rejestracja kandydatów do klasy 1 PLSP w Katowicach odbywać się będzie elektronicznie w dniach 16 kwietnia - 31 maja 2020 roku.

Na chwilę obecną zawieszony zostaje obowiązek wydrukowania elektronicznych dokumentów.

Daty dotyczące egzaminu praktycznego i teoretycznego pozostają bez zmian, ewentualne zmiany podane zostaną w późniejszym terminie.

Dyrektor Edward Josefowski