Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RELACJA Z WYJAZDU UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH DO PARYŻA

Paryż.jpg

Od 4-8 lutego 2020 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w wyprawie do Paryża. Głównym celem wyjazdu było zobaczenie w paryskim Luwrze jednej z największych czasowych wystaw arcydzieł Leonarda da Vinci, która została zorganizowana z okazji 500 rocznicy śmierci artysty.

Kilkudniowy pobyt pozwolił także na zwiedzenie stolicy Francji i jej wspaniałych zabytków architektury: Dzielnicy Łacińskiej, Sorbony (najstarszego Uniwersytetu Paryskiego), słynnej Avenue des Champs-Élysées z Łukiem Tryumfalnym, Ogrodów Luksemburskich, Bazyliki Sacre Coeur, a także położonej na wzgórzu Montmartre dzielnicy malarzy i artystów. Udało nam się również odwiedzić Centrum Pompidou-awangardowy budynek gdzie mieści się największa na świecie kolekcja sztuki współczesnej. Podsumowaniem wyjazdu niech będą refleksje jej uczestników:

– „Wyjazd do Paryża był niesamowitym przeżyciem. Możliwość obejrzenia wystawy prac wybitnego artysty Leonarda da Vinci to szansa jedna na milion”.

– „Zauważyłem, że w muzeach dużo rzeczy, które oglądaliśmy tylko w albumach, zdziwiło nas tym, jakie w oryginale są małe. Było tak w Centrum Pompidou, oglądając obraz Fridy Kahlo lub w Luwrze, oglądając szkice Leonarda. Nie rozczarowało mnie to, ale zaskoczyło”.

– „To cudowne miasto kojarzyłam jedynie z folderów. Okazało się jednak, że nic nie mogło mnie przygotować na to, co zobaczyłam. Paryż był spełnieniem moich marzeń i jedną z najlepszych przygód w moim życiu”.

– „Luwr zachwycił mnie przepiękną architekturą, ogromną powierzchnią i niezliczoną ilością dzieł sztuki. Słynny obraz Mona Lisy, który mogłam zobaczyć na żywo jest dla mnie ważnym wspomnieniem na całe życie”.

–„Jedną z pierwszych rzeczy, którą ujrzałam w Paryżu to część ocalałej katedry Notre Dame. Wywołała we mnie wiele emocji”.

–„Paryż był dokładnie taki, jak go sobie wyobrażałam. Każdy zakątek tego miasta wzbudził we mnie sentyment. Z pewnością jeszcze tam wrócę”. 

– „Cieszę się że mogłem zwiedzić Luwr i zobaczyć dzieła artystów, a tym samym zrealizować swoje marzenia”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji uczniów z tej wycieczki: