Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
GALERIA ABSOLWENTA - WYSTAWA JACKA KICIŃSKIEGO
baner - Jacek Kiciński.jpg
 
W październiku i listopadzie w Galerii Absolwenta odbywa się wystawa prac artysty rzeźbiarza Jacka Kicińskiego oraz współautora prezentowanych koncepcji inżyniera architekta Rafała Stachowicza. 
 
Zaprezentowane prace to:
1.  Projekt zgłoszony do konkursu na Pomnik Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 roku (tzw Tragedii Górnośląskiej). Koncepcja ta znalazła się w II finałowym etapie konkursu wśród sześciu najlepszych projektów (zwycięzcą został absolwent naszej szkoły Jan Kuka i Michał Dąbek).  
 
2. Projekt zgłoszony do konkursu na pomnik Stanisława Pyjasa w Krakowie, który zdobył III nagrodę w konkursie.

W ramach wystawy zaprezentowano plansze konkursowe przedstawiające wizualizacje, widoki, rzuty i przekroje proponowanej koncepcji oraz makiety w odpowiedniej skali prezentujące koncepcję w trzech wymiarach.  

Celem wystawy jest przedstawienie naszym uczniom sposobu prezentacji koncepcji projektowych zgłaszanych do ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz przybliżenie standardów w nich obowiązujących.