Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZŁOTNIKÓW

Sukces naszych uczniów w konkursie „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2019”

20191004_182048.jpg

Nasi uczniowie zdobyli I i III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Złotniczo – Jubilerskim „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2019” zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Temat konkursu w kategorii Juniorzy: „Praca Młodego Zlotnika”. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 4 października podczas Targów Złotniczo – Jubilerskich w Warszawie. W konkursie udział wzięli: Martyna Przegendza, Agnieszka Kubica, Dominik Rybok, Oliwia Zembaty, Joanna Jakubiec, Patrycja Lorenc, Natalia Pstrąg, Dominika Ziemiańska, Maciek Zasloński, Aleksandra Koziołek, Zuzanna Kulejewska, Patrycja Janiak, Zuzanna Grolik, Elżbieta Górecka, Izabela Siatka,Wiktoria Perlicka, Daria Wojtal, Maja Sobolewska. Udział w konkursie dał młodym adeptom sztuki jubilerskiej możliwość zaprezentowania umiejętności wobec szerokiego grona fachowców, złotników i jubilerów z udziałem przedstawiciela MKiDzN. 

Wszystkie prace spotkały się z dużym uznaniem fachowców.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Daria Wojtal

III miejsce Maja Sobolewska

Nasz Absolwent Krzysztof Lebieżyński ex aequo z Darią Wojtal zajął I miejsce w konkursie „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2019” oraz towarzyszył nam podczas spotkania na Targach GoldEXPO. Gratulujemy Krzysiowi kolejnej nagrody już z własnej pracowni!

W imieniu Mai Sobolewskiej nagrodę odebrała Weronika Bubak.

Promotorami prac wysłanych na konkurs są artyści plastycy- nauczyciele, prowadzący zajęcia w szkolnej pracowni: mgr Izabella Kornas, mgr Joanna Barnaś- Wójcik, mgr Beata Hanslik- Janiszewska, mgr Olga Stawarska oraz mgr Tadeusz Ziętara, dumni ze swoich wychowanków.

Prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy zostaną zaprezentowane w Domu Kultury „Triada" w Bieruniu od 11 października. Zapraszamy