Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

POGRAM GRANTOWY Wena” – Fundacja Rodziny Staraków
        Wykład i warsztaty w ramach projektu „Śladami Polskich Minerałów w jubilerstwie – Krzemień Pasiasty kamień optymizmu”

W dniach od 4 do 5 września w naszej szkole gościliśmy znanych projektantów i twórców biżuterii unikatowej, którzy w swych pracach stosują krzemień pasiasty - Pana Cezarego Łutowicza odkrywcę krzemienia pasiastego, który w 1972 roku po raz pierwszy wprowadził do biżuterii ten niezwykły w swej strukturze kamień oraz Pana Mariusza Pajączkowskego projektanta, twórcę biżuterii autorskiej właściciela Galerii Otwartej w Sandomierzu. Artyści podczas wykładu i warsztatu w naszej szkolnej pracowni wprowadzili nas w świat biżuterii unikatowej, w świat archeologii, podzielili się z nami swoim doświadczeniem. To spotkanie i dyskusje w pracowni zaowocowały! Uczniowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem zrealizowali nietypową oprawę krzemienia zalewanego roztopioną cyną. Wykonali formy z gipsu do których wlewali płynną cynę, po ostudzeniu formy, z gipsowego wnętrza wydobyli wykreowany przez siebie element biżuteryjny. Talent, wiedza i doświadczenie oraz pasja naszych gości rozbudziły w nas chęć do zagłębienia się w warsztacie i rozpoczęcia pierwszej fazy projektowania. Wizja i pomysł to początek naszej przygody z krzemieniem i jego historią.