Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i skorzystania z możliwości nieodpłatnego odwiedzenia polskich rezydencji królewskich.

"Umiłowanie ojczyzny zaczyna się od zachwytu jej pięknem, przyrodą, architekturą, ale także – historią, którą dzisiaj możemy poznawać poprzez bezpośrednie doświadczenie – m.in. odwiedzając muzea. Polska sieć muzealna rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie, ale nie sposób nie podkreślać, że są w niej muzea szczególne. Nie tylko dlatego, że mieszczą się w zamkach i pałacach, ale przede wszystkim dlatego, że przechowują pamiątki najcenniejsze dla naszej wspólnoty – materialne ślady naszej historii, pamiątki wielkich wydarzeń, wspomnienia władców Rzeczpospolitej, a wszystko to w otoczeniu niezwykłych i nieustająco wzbogacanych zbiorów sztuki."

W tym roku do akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich dołączył Zamek Królewski w Poznaniu oraz zamki w Kwidzynie i Sztumie – oddziały Muzeum Zamkowego w Malborku. W akcji Darmowy Listopad uczestniczą też najbardziej ikoniczne polskie muzea – Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie. Darmowy Listopad to okazja nie tylko do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, ale także do udziału w wielu spotkaniach edukacyjnych, wykładach, konferencjach, warsztatach i lekcjach muzealnych.

Konieczna jest wcześniejsze zgłoszenie i rezerwacja biletów.

Zapraszamy do odwiedzania skarbów polskiego dziedzictwa. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń akcji Darmowy Listopad dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

https://www.gov.pl/web/kultura/rezydencje

https://www.gov.pl/web/kultura/darmowy-listopad-w-jedenastu-rezydencjach-krolewskich

Darmowy listopad 2022