Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa „Powroty" to wystawa czwórki absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach - Martyny Przegendza, Justyny Anioł, Darii Wojtal i Dominika Ryboka.

 

Nasze drogi po obronie dyplomowej różnie się ukształtowały. Razem z Justyną i Darią  wybrałyśmy dalszą edukację artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku biżuteria. Dominik z kolei wybrał bardziej indywidualną drogę.  Pod okiem grawera Sylwestra Pietrasa nauczył się podstaw grawerowania. Dzięki własnej determinacji i godzinom spędzonym na ćwiczeniach, udało mu się nauczyć tak trudnej techniki.

Każdemu z nas poświęcona jest jedna gablota. Każdy z nas ma inną wrażliwość na otaczający świat, inny styl projektowania. Każdy z nas na swojej drodze przeszedł przez zadania kłócące się z jego własną estetyką. Dzięki temu nasza wystawa jest niezwykle różnorodna.

Bardzo dziękujemy za wspaniały wernisaż i serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy „Powroty".Martyna Przegendza

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu

galeria (plastyk.katowice.pl)