Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miło nam poinformować o współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza z IX Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Katowicach. W ramach tej współpracy nasi uczniowie wykonali scenografię do przedstawienia "Snow white", które będzie zrealizowane w LO w styczniu 2023 r.

W projekt zaangażowani byli uczniowie klasy 4a: Iga Piekarz, Magdalena Kita, Magdalena Negro, Anna Widera, Joanna Krzymińska, Szymon Sendecki, a opiekę artystyczną sprawowała Pani Beata Hanslik-Janiszewska.

Efekty pracy uczniów mozna zobaczyć tutaj:

galeria (plastyk.katowice.pl)

 

W ubiegłym tygodniu zapraszaliśmy, nie tylko naszych Uczniów i Mieszkańców Tysiąclecia na do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach na wernisaż oraz spotkania autorskie z twórcą - Bratem i grafikiem Jackiem Hajnosem. W komentarzach na FB pojawił się wówczas wpis: Wspaniała wystawa i niesamowity twórca i człowiek! Polecam bardzo, warto posłuchać tego artysty i zobaczyć jego grafiki! Teraz, po 2 spotkaniach z autorem, które odbyły się 19 oraz 20 grudnia 2022 r., każdy z uczestników może się do tego komentarza odnieść. Na wystawie pn."Różnica" zaprezentowanych zostało 77 prac. Każda grafika to oddzielna historia, za każdą stoi konkretny Człowiek - Bezdomny. Na całość wystawy składa się faktycznie to, co można było zobaczyć i to, co można było usłyszeć. Spotkaniom z autorem towarzyszyły przeróżne odczucia i refleksje. Kiedy cytował wypowiedzi ludzi na temat bezdomnych zawarte w publikacji towarzyszącej ekspozycji, niejeden zastanawiał się, co sam myśli o ludziach pozbawionych "domu", czy przypadkiem sam do nich nie należy. Bezdomność bowiem została ukazana nie tylko w wymiarze materialnym i fizycznym, jako brak lokum, ale przede wszystkim jako bezdomność duchowa, jako rodzaj samotności i wyobcowania, utrata relacji z bliską osobą. Termin spotkań i wystawy są szczególne, więc tym bardziej pozostają w głowie pytania i niedające o sobie zapomnieć słowa, że najlepsze co możemy podarować drugiemu człowiekowi, to nasza obecność, czas, nawiązana relacja. Pamiętajmy o tym zawsze, nie tylko w czasie świąt.

galeria (plastyk.katowice.pl)

W dniach 16 oraz 19 grudnia 2022 r. odbył się tradycyjny już Kiermasz świąteczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. NASI uczniowie nie zawiedli, przygotowali różnorodne i unikatowe prace. Każda klasa prezentowała swoje wytwory na świątecznie zaaranżowanych stoiskach. Były ręcznie malowane bombki i przeróżne ozdoby choinkowe, stroiki, ceramika, biżuteria, obrazy, rysunki, plakaty, grafiki, mydełka, świece, mgiełki zapachowe, wyroby cukiernicze, prace wykonane na drutach i na szydełku. Co ważne, wszystko zaprojektowane i wykonane przez uczniów, a kupowane z myślą o sprawieniu przyjemności komuś bliskiemu. Jak na kiermasz przystało, były również loterie.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za umożliwienie realizacji przedsięwzięcia oraz całej społeczności szkolnej: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, wszystkim Pracownikom, za wszelką pomoc i zaangażowanie.

Do zobaczenia na kolejnym kiermaszu. Cieszmy się magią świąt i dzielmy tym, co dobre.

Poniżej link do galerii zdjęć:

galeria (plastyk.katowice.pl)

 

W październiku  br. rozpoczęliśmy realizację projektu uczennicy kl. IVb PLSP Jagody Jęchorek "Sztuka bez granic". Projekt to cykl czterech spotkań - Jesień, Zima, Wiosna oraz Lato - uczniów PLSP oraz SP nr 6 Specjalnej w Katowicach. W dniu 9 grudnia 2022 r. zrealizowany został II etap projektu - odbyło się kolejne spotkanie uczniów obu szkół. Uczniowie kl. IIb PLSP, pod opieką mgr Anety Jurczyńskiej oraz dr Beaty Zagórskiej, spotkali się w SP nr 6 Specjalnej na Nikiszu z uczniami szkoły specjalnej oraz ich opiekunem mgr Aleksandrą Lisowską -  Jęchorek. Podczas dwugodzinnych zajęć powstały wspaniałe dzieła - bożonarodzeniowe " Anioły". Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania, w marcu.

Galeria prezentująca fotografie z realizacji projektu została uzupełniona o nowe zdjęcia, dlatego serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia: galeria (plastyk.katowice.pl)