Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Dnia 10 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję zobaczyć w Teatrze Wielkim w Łodzi balet ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY. Inicjatorkami wyjazdu do Łodzi były uczennice klasy I liceum Sonia Okręglicka i Stanisłąwa Pająk. Uczniowie wysłuchali najwybitniejszych osiągnięć kompozytorskich, zarówno z repertuaru światowego, jak i polskiego: ŚWIĘTA WIOSNY Igora Strawińskiego i KRZESANY Wojciecha Kilara. Oprócz muzyki tych wybitnych kompozytorów podziwialiśmy w spektaklu zestawienie niezależnych od siebie dwóch wizji choreograficznych Marthy Graham – jednej z najważniejszych postaci światowego baletu i Henryka Konwińskiego – kontynuatora baletowych tradycji polskiego tańca. Organizatorem wyjazdu była mgr Izabella Kornas.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".