Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Druga odsłona

a.jpg

3 stycznia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie, w ramach realizacji projektu edukacyjnego klasy II OSSP, którego celem jest poznanie wybitnych absolwentów Liceum Plastycznego oraz ich dorobku artystycznego. Mieliśmy przyjemność gościć dr Annę Machwic-Adamkiewicz, która pełniła funkcję dziekana Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Pani Anna prezentowała swoje prace na wielu wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych, między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji oraz Japonii. Podczas spotkania przedstawiła projekt, który realizuje „Książka dobrze zaprojektowana, zacznijmy od dzieci”. Prezentacja dr Anny Machwic była niezwykle inspirująca i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".