Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Inauguracja Galerii Absolwenta

galeria absolwenta.jpg

Dla młodych, poszukujących swego miejsca w świecie kultury, adeptów sztuki ważnym jest wskazywanie pozytywnych wzorców, dlatego postanowiliśmy rozpocząć projekt w oparciu o liczne grono absolwentów. Cykl ten pragniemy realizować pod nazwą Galeria Osobowości Katowickiego Plastyka. W jego ramach chcemy przybliżyć sylwetki absolwentów szkoły poprzez prezentacje prac oraz spotkania autorskie. W wydzielonej przestrzeni szkolnej pragniemy w cyklu comiesięcznym przedstawiać sylwetki wybitnych absolwentów, artystów o uznanym dorobku w świecie sztuki i kultury. Inicjatorem galerii jest z-ca dyrektora mgr Joanna Nowrot. Działalność galerii wpisuje się w obchody 70-lecia szkoły.
Działalność Galerii Absolwenta rozpoczęliśmy wystawą prof. Zbigniewa Blukacza. Profesor Z. Blukacz do katowickiego plastyka uczęszczał w latach 1976-81, ukończył specjalność - metaloplastyka. Następnie studiował w ASP w Krakowie w filii Wydziału Grafiki w Katowicach. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa katowickiej ASP. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest również laureatem wielu konkursów artystycznych.
Spotkanie z prof. Z. Blukaczem odbyło się 8. grudnia w ramach realizowanego projektu gimnazjalnego pt. Galeria Osobowości Katowickiego Plastyka, poprowadzone zostało przez uczniów klasy 2 OSSP, a nad całością czuwała mgr Alicja Klonowska. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z twórczością profesora, jak również możliwościami, jakie daje katowicka uczelnia.
Wystawa prof. Z. Blukacza czynna jest do końca grudnia. Kolejna wystawa będzie dotyczyła dorobku artystycznego dr Anna Machwic.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".