Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Wystawa w Teatrze Śląskim Katowice 2016
W poniedziałek 23 maja, już po raz drugi w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Galerii Młodych Twórców w Katowicach odbył się wernisaż, na którym zostały zaprezentowane najlepsze tegoroczne dyplomy. Nasza młodzież uatrakcyjniła to wydarzenie prezentując prace dyplomowe ze specjalizacji Złotnictwo w pokazie biżuterii w pięknej choreografii przygotowanej przez Panią Emanuelę Żukowską reprezentującą Teatr Śląski. Wernisaż otworzyła Pani Renata Goliasz-Janiszewska - Koordynator Impresariatu i Edukacji Teatralnej w Teatrze Śląskim. Dyplomantów i promotorów przedstawiła komisarz wystawy Pani Izabella Kornas jednocześnie dziękując Dyrekcji i pracownikom Teatru za pomoc przy realizacji wystawy. Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach Pan Edward Josefowski podsumował dotychczasową współprace z Teatrem. Na uroczystości gościliśmy Zastępca Dyrektora Teatru Pana Bogusława Jasioka oraz wieloletnią Dyrektorkę Zespołu Szkół Plastycznych Panią Irenę Rączkę. Oprawę muzyczną wernisażu urozmaicił zespół oparty o uczniów III LO im. Stefana Batorego z Chorzowa wykonujący utwory muzyki Gospel.

_DSC1325.jpg

 

Słodkim dodatkiem do wernisażu był wspaniały tort wykonany przez rodziców jednej z dyplomantek – Natalii Hołoś. Dokumentację zdjęciową wykonał nauczyciel fotografii: Pan Tomasz Griessgraber, oprawę graficzną (plakat, zaproszenie) wykonała absolwentka naszej szkoły Katarzyna Kornas.


Prace dyplomowe zaprezentowane na wystawie przedstawiają różnorodne spojrzenie młodych twórców na sztukę. Młodzi artyści inspirowali się naturą, kulturą, modą oraz obecnymi trendami w sztuce. Zastosowanie nabytych umiejętności w różnych specjalizacjach w zderzeniu z subiektywnym spojrzeniem na sztukę jest ich indywidualną formą wyrażenia siebie i podsumowaniem nabytych umiejętności projektowych, technologicznych i technicznych w szkolnych pracowniach.
Celem wystawy jest promowanie utalentowanej młodzieży w środowisku lokalnym. Wystawa prezentuje 31 wyróżnionych dyplomów z zakresu specjalności: Techniki graficzne, Techniki rzeźbiarskie, Złotnictwo oraz dyplom towarzyszący z malarstwa.
Koordynator wydarzenia po stronie Teatru: Pani Renata Goliasz-Janiszewska
Komisarz wystawy: Izabella Kornas

Techniki graficzne:
Nauczyciele prowadzący: Edward Josefowski, Waldemar Pawlik, Aleksandra Klimas
1. Dominik Dziuba
2. Julia Kempa
3. Klaudia Glomb
4. Weronika Kostka
5. Klaudia Stępień
6. Anna Kicak
7. Marek Chrobok

Techniki rzeźbiarskie:
Nauczyciele prowadzący: Bogusław Burzyński, Michał Smandek, Łukasz Sowa
1. Krystian Janecki
2. Michał Laurentowski
3. Kinga Koryciak

Złotnictwo:
Nauczyciele prowadzący: Izabella Kornas, Beata Hanslik – Janiszewska, Tadeusz Ziętara, Jerzy Skupny
1. Miłosz Bukowski
2. Monika Dryszel
3. Marta Kubik
4. Agata Leniartek
5. Anna Łebek
6. Katarzyna Małecka
7. Klaudia Rozkoszny
8. Radosław Stępniak
9. Arkadiusz Szczypel
10. Sylwia Szołtysek
11. Karolina Urbańska
12. Monika Gawron
13. Katarzyna Grabarska
14. Natalia Hołoś
15. Kinga Lewandowicz
16. Zuzanna Salomon
17. Dominika Szweda

Malarstwo:
Nauczyciele prowadzący: Halina Tymusz, Tadeusz Makowski, Piotr Kossakowski
1. Agata Gromada
2. Krystian Janicki
3. Julia Nowak
4. Zuzanna Salomon

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".