Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
W ewangelickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach, w niedzielne popołudnie 10. kwietnia uroczyście zainaugurowano V Ekumeniczne Dni Biblii. W czasie nabożeństwa homilię wygłosił biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej biskup Marek Szkudło. Po kazaniu wręczono nagrody i wyróżnienia w Międzywojewódzkim Biblijnym Konkursie Plastycznym.

 

WYNIKI MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

dla dzieci i młodzieży organizowanego w ramach Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii 2016

pt. „Jak kogo pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę; w Jerozolimie doznacie

pociechy” (Iz 66,13)

„Ja i tylko Ja jestem twym pocieszycielem” Iz 51,21a.

„Ten, który nas pokrzepia w każdym naszym ucisku, abyśmy sami mogli pokrzepiać tych, którzy są w jakimkolwiek ucisku, pokrzepieniem, którym sami jesteśmy pokrzepieni przez Boga” 2 Kor 1,4.

Organizatorami konkursu byli Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Archidiecezjalna Komisja Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Katowickiej

Celem Konkursu było

- zachęcanie do lektury Pisma Świętego

- nawiązanie do tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością ksiąg

biblijnych Starego i Nowego Testamentu

- zachęcenie uczniów do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego

Komisja w składzie:

Ks. Dr Adam Palion – przewodniczący

Bożena Polak – sekretarz

Beata Kolarczyk

na swoim posiedzeniu w dniu 4 kwietnia 2016 roku oceniła nadesłane prace plastyczne i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia (pełna treść : http://www.katowice.luteranie.pl/2016/wyniki-miedzywojewodzkiego-konkursu-plastycznego/) dla uczniów naszej szkoły:

I miejsce: Daria Hołoga i Anna Krotofil - kl. IV OSSP,

II miejsce: Wiktoria Pietrek - kl. III B LP;

III miejsce: Weronika Kałuża - III A LP,

III miejsce: Patrycja Gras i Justyna Charchut - kl. IV OSSP,

Wyróżnienia:

Anna Młoczek i Maria Jarek - II LP,

Justyna Kowalska - III B LP,

Agata Ogaza - I LP,

Karolina Nowak - kl. IV OSSP,

Zuzanna Kulejwska - I LP,

Kinga Nowok - III B LP

W Listopadzie odbędzie się wystawa prac naszych uczniów w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".