Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
sikora

Stanisław Sikora urodził się w 1931 roku. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Ukończył PLSP w Katowicach. Studiował w ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Od 1958 roku pracował jako nauczyciel w Liceum Plastycznym w Częstochowie a od 1960 w Katowicach, prowadząc zajęcia z rysunku i malarstwa, projektowania i metaloplastyki. Kilkanaście lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły i dyrektora w roku 1980-1981.

Praca w szkole była jego wielką pasją, którą przez ponad 50 lat wykonywał z wielkim oddaniem. Angażował się w realizację celów dydaktycznych, wychowawczych i organizacyjnych, dając przykład obowiązkowości, sumienności, szacunku dla wykonywanej pracy przy równoczesnej przyjaznej postawie wobec uczniów, współpracowników i wszystkich pracowników szkoły.

Swoją twórczość artystyczną prezentował na wystawach Związku Artystów Plastyków i Wystawach Pedagogów ZSP w Katowicach. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 1 kwietnia 2016r.

Msza św. o godz. 1000 w Bazylice oo.Franciszkanów w Katowicach - Panewnikach, ciąg dalszy ceromonii odbędzie się na cmentarzu przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".