Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
W grudniu 2015 roku mieliśmy okazję oglądać wystawę fotografii Dominiki Janerki, uczennicy klasy III b LP. Wystawa składała się z pięciu tryptyków o tematyce portretowej. Przyjaciele i koledzy autorki ukazani zostali w zwyczajnych, codziennych pozach, uchwyceni w dostrzeżonym wrażliwym okiem świetle, wpadającym nagle do pomieszczenia. Osoby na fotografiach emanują naturalnością i prostotą, na uwagę zasługuje również ciepła gama barwna i subtelność światłocienia. Ćwiczenia wykonane w ramach programu zajęć z fotografii są dla Dominiki okazją do indywidualnej wypowiedzi i poszerzania warsztatu fotograficznego.
Wystawie tej, jak i innym prezentacjom galerii, towarzyszy skromny katalog. 

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".