Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach realizowali projekt „Wystroju choinki świątecznej w Pałacu Prezydenckim”

Młodzież pod okiem pedagogów zaprojektowała i wykonała ozdoby choinkowe. Bombki wykonywane były w dwóch technikach. W pracowni złotniczej powstawały ozdoby wykonywane metodą filigranu oraz z blachy i drutu miedzianego, a w pracowni graficznej bombki dekorowano metodą graficzno-­malarską.

Za motyw graficzny posłużyły tradycyjne wizerunki bożonarodzeniowe, w które wpletliśmy motywy śląskiego pejzażu, wykorzystaliśmy również elementy narodowe.

Całość projektu koordynował dyrektor szkoły mgr Edward Josefowski we współpracy z mgr Izabellą Kornas oraz Joanną Nowrot z-­cą dyrektora szkoły.

Młodzież wraz z nauczycielami została serdecznie przyjęta przez panią prezydentową Agatę Kornhauser­-Duda. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, młodzież zaprezentowała Pierwszej Damie przygotowany program muzyczny i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Prezydencka Para otrzymała od szkoły prezent w postaci specjalnie zaprojektowanej i wykonanej w szkolnej pracowni złotniczej zestawu srebrnej biżuterii z węglem. Pani prezydentowa bardzo interesowała się życiem i specyfiką naszej szkoły. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i zwiedzeniu Pałacu wróciliśmy do Katowic.

www.prezydent.pl/pierwszadama

Zrzut_ekranu_2015-12-6_o_21.02.10.png

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".