Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Wystawa w Galerii Jedynka

Od 20 września w galerii szkolnej Jedynka prezentowane są prace Zuzanny Salamon z klasy VI OSSP. Prace inspirowane są ciałem ludzkim, jego układem oraz zmieniającą się formą. Obrazy i rysunki przedstawiają rzeczywistość, lecz przetworzoną we własny, osobisty sposób. Prace są ćwiczeniami w poszukiwaniu nowych form wyrazu i środków ekspresji. Centrum każdej kompozycji stanowi model, postać jest jej głównym elementem i tematem. Drugim natomiast jest światło które postać modeluje. Kierunek jego padania jest wyraźnie widoczny, zabawa światłem i cieniem powoduje zdecydowane kontrasty oraz dyktuje kolorystykę. Obrazy, podobnie jak rysunek, utrzymane są w zimnej tonacji.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".