Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
XXIII Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych „Kazimierz Biskupi 2015” trwał od 13 do 27 września 2015 roku i był zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół Plastycznych w Kole "W Koło Sztuki" oraz Zespół Szkół Plastycznych w Kole przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 

W plenerze brało udział 55 uczniów z 30 średnich szkół plastycznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Stępień - uczennica klasy IV Liceum Plastycznego oraz Michał Laurentowki - uczeń klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Pankiewicza.

Z prac zaprezentowanych na wystawie Jury w składzie:

Przewodniczący - prof. Stanisław Wieczorek, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Członkowie:

- mgr Wojciech Myjak, CEA w Warszawie
- prof. Józef Drążkiewicz, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
- prof. Ireneusz Domagała, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
- prof. Andrzej Leśnik, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
- protokolant - ad. Adam Nowaczyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Przyznało następujące nagrody uczniom naszej szkoły:

I NAGRODA - Klaudia Stępień

III NAGRODA - Michał Laurentowski

Serdecznie gratulujemy!

gg.jpg

 

 

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".