Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
I Etap rekrutacji

Konsultacje dla kandydatów

-      Konsultacje dla kandydatów do klas I LP i I OSSP odbywają się w każdy czwartek w godzinach 15:00-17:00 w czytelni szkolnej (parter, sala nr 1a).

-      Konsultacje rozpoczynają się 19 lutego 2015, a kończą się 28 maja 2015r.

-      Kandydat zobowiązany jest przyjść w dowolnym czasie w trakcie trwania konsultacji przynajmniej raz,

-      Na konsultacje należy przynieść teczkę z własnymi pracami (około 20 prac) wykonanymi w różnych technikach (szkice, rysunek, malarstwo, rzeźba – mogą być fotografie rzeźb, fotografia, projektowanie i in.), format dowolny, które przedstawią szerokie zainteresowania artystyczne kandydat.

 

-      Ponadto należy złożyć opisaną teczkę z następującymi dokumentami:

  • podanie wraz z życiorysem (druk do pobrania),
  • wyciąg ocen z półrocza VI klasy szkoły podstawowej (druk do pobrania),
  • świadectwo ukończenia V klasy szkoły podstawowej (może być poświadczona kserokopia),
  • zaświadczenie lekarskie (wydaje lekarz pediatra o ogólnym stanie zdrowia),
  • 2 zdjęcia legitymacyjne (opisane na odwrocie: imię i nazwisko, data urodzenia, adres),

-      Pozytywne przejście przez konsultacje umieszcza chętnych na liście kandydatów do szkoły, którzy przystąpią do egzaminów wstępnych.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".