Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
INDIE W GALERII JEDYNKA


          W ramach obchodów Dni Indyjskich, poświęconych temu pięknemu i interesującemu  krajowi, w Galerii 1 oraz na korytarzach szkolnych  zaprezentowane zostały plastyczne inspiracje kulturą starożytnych Indii oraz urodą mieszkańców tego wielomilionowego kraju. Są to bardzo udane debiuty głównie najmłodszych stażem uczniów naszej szkoły, uczęszczających do klas I LP oraz I i II OSSP.

w__GRY6600.jpg

 


          Pośród prac wyróżniają się interpretacje bryły architektonicznej świątyń, portrety bogów inspirowane rzeźbą kamienną i liczne wariacje na temat - ulubionego przez uczniów -   słonia. Widoczna jest fascynacja urodą i strojem Hindusek oraz Hindusów, co zaowocowało licznie zaprezentowanymi portretami. Znajdziemy wśród wystawionych prac wizerunki pełne emocjonalnego wyrazu, zdarzają się również prawdziwe perełki o pogłębionej psychologicznie analizie twarzy. Oglądamy wielobarwną i zadziwiającą bogactwem zastosowanych technik plastycznych - mozaikę tematów.
          Zapraszamy wszystkich do obejrzenia  wystawy!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".